Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

Larix

Dla bibliotek

Zakończenie II etapu projektu pn. „Niewidomi czytają słuchając” i nowe wyzwania

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy i Bibliotekarze

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż zakończyliśmy realizację projektu pn. „Niewidomi czytają słuchając”, realizowanego w okresie od 01.04.2019 do 31.03.2020 r. Pomimo epidemii koronawirusa udało nam się zrealizować zamierzone cele i nagrać wszystkie książki. W ramach projektu nagraliśmy 260 audiobooków, z których połowę stanowią nowości wydawnicze z lat 2019-2020. Książki zostały już przekazane bibliotekom współpracującym ze Stowarzyszeniem „Larix”, lecz ze względu na epidemię koronawirusa mamy świadomość, iż dostęp do książek może być utrudniony. Mamy jednak nadzieję, zapewne tak jak Państwo, że sytuacja szybko się unormuje i będziemy wspólnie mogli cieszyć się nagranymi nowościami. Zachęcamy do zapoznania się z listą nowych książek, która znajduje się tutaj – link do pliku „lista_ksiazek_o_sygnaturach_22217_22346” lub pełnym katalogiem, który znajduje się w zakładce „Do pobrania” – przekserowanie do zakładki.

Nowe wyzwania

W roku 2020 nadal będziemy kontynuować nagrywanie książek dla osób z dysfunkcją wzroku. Planujemy nagranie i nieodpłatne przekazanie bibliotekom ponad 360 książek z różnych gatunków literackich. Szczegóły podamy już niebawem.

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze